Wykonamy Twój każdy indywidualny projekt

Płacisz podatki?

Zdecyduj sam gdzie trafi Twój 1% podatku!

Nie wahaj się i przekaż go nam!

 

Z zebranych środków dofinansujemy zajęcia terapeutyczne dla dzieci z niepełnosprawnością. Stowarzyszenie organizuje zajęcia arteterapii, muzykoterapii, dogoterapii, hipoterapii oraz alpakoterapii.

Wystarczy w zeznaniu podatkowym wpisać KRS 0000457226

W imieniu naszych podopiecznych BARDZO DZIĘKUJEMY!

 


 


Dzień Kolorowej Skarpetki to inaczej Międzynarodowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Data obchodów nie jest przypadkowa – dzień 21 marca patronuje rozpoczynającej się wiośnie i narodzinom ludzi niezwykłych.


 

"Zgotujmy coś razem"

 

Trzecie spotkanie kulinarne odbyło się 10 listopada 2018 roku, a zdominowane było przez słodkości. Tym razem uczestnicy przygotowali przepyszne desery z wielosmakowych galaretek i bakalii. Dużym atutem były też piękne dekoracje przygotowanych deserów. Ponadto uczestnicy pod okiem opiekunek upiekli ciasto ze śliwkami i wspaniały piernik. Na zakończenie zajęć wszyscy delektowali się przygotowanymi smakołykami. Gościem specjalnym na naszym spotkaniu była pani Monika Brych - prezes Stowarzyszenia "WARTO!".

 


 

 

Kolejne spotkanie z alpakami

 

5 listopada odbyło się kolejne spotkanie z alpakami, które tym razem zagościły w jednej z naszych sal. Podczas zajęć dzieci wysłuchały opowieści na temat pochodzenia alpak, o tym co lubią jadać, jak należy o nie dbać oraz w jaki sposób się komunikują. Wykonały też prace plastyczne. Jedną z nich było wyszukanie i kolorowanie krajów Ameryki Południowej, z których pochodzą te sympatyczne zwierzaki. Po zakończeniu zajęć plastycznych wszyscy wybraliśmy się na wspólny spacer. Największą frajdą było niewątpliwie karmienie marchewkami, przytulanie oraz głaskanie zwierzątek.

 


 

Arteterapia  - zajęcia w październiku

 

 

Jesteśmy podobni, ale każdy jest wyjątkowy to było hasło przewodnie październikowych warsztatów arterapeutycznych. Każdy uczestnik warsztatu zaznaczył swoją indywidualność wykonując osobisty medal- wizytówkę oraz odcisk własnych dłoni. Wszyscy jesiennie bawiliśmy się z piosenką, malując świat na żółto i na niebiesko.

 


 

 

Alpaki w nas :-)

 

No i doczekaliśmy się! Kilka dni temu gościły u nas magiczne „żywe pluszaki”, milutkie Alpaki o imionach – Lord, Izo oraz Baron. Podczas spotkania dzieci uczyły się jak obcować z alpakami, mogły je nakarmić oraz pogłaskać, a także pójść z nimi na spacer prowadząc je na smyczy. Jak się przekonaliśmy, Alpaki to bardzo przyjazne zwierzęta o rozczulającej urodzie. Są pozbawione agresji i bardzo miłe w dotyku ze względu na wyjątkową wełnę. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy, między innymi o pochodzeniu, przyzwyczajeniach zwierząt, ich jadłospisie oraz wielu innych ciekawych rzeczy. Najbardziej wytrwałym uczestnikiem spotkania okazał się Kamil, który zakończył zajęcia pomagając przygotować alpaki do powrotu do domu.

 


 

 

"Zgotujmy coś razem"

 

20 października, w sobotni poranek w ramach projektu "Zgotujmy coś razem" odbyło się drugie spotkanie kulinarne. Tym razem gotowaliśmy żurek. Uczestnicy przygotowali tradycyjną śląską zupę na zakwasie. Musieli pokroić i przesmażyć kiełbasę, oraz cebulę boczek, ugotować jaja i ziemniaki. Odpowiednio przyprawić. Wszystko to odbywało się pod okiem zaproszonego eksperta- naszej szkolnej kucharki pani Iwony. Efekt był zadowalający. Gdy żur był gotowy wszyscy zasiedli do wspólnego stołu. Uczestnikom żurek bardzo smakował a pani Iwona pochwaliła pracę uczestników.

 


 

Hipoterapia

 

Za nami pierwsze zajęcia z hipoterapii. Spotkanie z konikiem o imieniu Lary było bardzo emocjonujące. Wśród dzieci widać było obawę, lęk ale i ogromną ciekawość, która we wszystkich przypadkach zwyciężyła. Wszystkie dzieci dzielnie stawiły czoła nowemu wyzwaniu.

 


 

 

 


 

Wycieczka do Krasiejowa

 

22 września byliśmy na wycieczce w Krasiejowie.

 


 

 

WYCIECZKA DO WIEJSKIEJ CHATY W BOJKOWIE

 

19 września 2018 roku uczestnicy projektu "Zgotujmy coś razem" odwiedzili Wiejską Chatę w Gliwicach- Bojkowie. Na miejscu mogli wysłuchać ciekawych informacji na temat tradycji w kuchni śląskiej oraz wykazać się znajomością przygotowywania regionalnych potraw w praktyce. 

 

 


 

 

PROJEKT "MAMO, TATO POBAW SIĘ ZE MNĄ"

Od września do grudnia 2018 roku po raz kolejny będziemy spotykać się w gronie rodzinnym, aby aktywnie i przyjemnie spędzić czas wolny. W rodzinnych wyjściach weźmie udział 30 osób. Zostaną także zorganizowane warsztaty artystyczne, podczas których uczniowie wykonają ozdoby świąteczne. Projekt realizują panie: Monika Brych, Aneta Stańczak, Aleksandra Lis-Pawleta, a jest on finansowany z środków miasta Ruda Śląska.

 


 

 

PROJEKT "ZGOTUJMY COŚ RAZEM"

Projekt będzie realizowany od września do grudnia 2018 roku. Planowane są warsztaty w WIEJSKIEJ CHACIE i cykl sobotnich spotkań kulinarnych. W projekcie bierze udział 15 uczniów. Za realizację odpowiedzialne są panie: Justyna Drozd, Anna Firek, Anna Stylec. Projekt jest finansowany z środków miasta Ruda Śląska.

 


 

 

PROJEKT "SZKOŁA DLA RODZICÓW"

Od września do grudnia 2018 roku będzie realizowany cykl spotkań dla rodziców. Spotkania prowadzi pani Izabela Chajec. Uczestnicy projektu wraz z rodzinami wezmą udział w trzydniowym wyjeździe integracyjnym do Węgierskiej Górki. Projekt jest finansowany z środków miasta Ruda Śląska.

 


 

 

POLECAMY! ZAJĘCIA TERAPEUTYCZNE.

 

 

ALPAKOTERAPIA. O alpakach mówi się się „duże owieczki” lub „żywe maskotki”. Lubią towarzystwo dzieci i dorosłych. Choć są mało znane, wszędzie gdzie się pojawiają, wzbudzają zainteresowanie. Obcowanie z nimi ma pozytywny wpływ na zdrowie, dlatego terapie z ich udziałem działają cuda. Kontakt z alpaką pozytywnie wpływa na sferę poznawczą, emocjonalną, społeczną oraz rozwój ruchowy, wspomaga budowanie samooceny dziecka i pewności siebie. Ze względu na to, iż dziecko sprawuje opiekę nad alpaką, uczy się empatii oraz odpowiedzialności nad drugą istotą.

 

Zajęcia grupowe.

Cena: 15,00 zł za 1 godzinę


  

HIPOTERAPIA to wyjątkowa i niepowtarzalna metoda terapeutyczna dająca zupełnie nowe i niespotykane w innych terapiach możliwości Obecność konia – „współterapeuty” – sprawia, że dzieci uczą się nie tylko pokonywania własnych słabości i lęków, ale też wzmacniają mięśnie, wspiera odwagę, męstwo. Kontakt z żywym zwierzęciem ma ogromny wpływ na rozwój emocji, budowanie więzi społecznych oraz zaspokajanie lub nabywanie potrzeby i umiejętności dawania czegoś od siebie i opiekowania się kimś.

 

Zajęcia indywidualne.

Cena: 20,00 zł za 20 min - dla podopiecznych Stowarzyszenia „WARTO!”, czyli uczniów Szkoły Podstawowej nr 11 w Rudzie Śląskiej oraz ich rodzeństwa.

Cena: 35,oo zł za 20 min - dla pozostałych dzieci


 

DOGOTERAPIA to metoda wzmacniająca efektywność rehabilitacji, w której motywatorem jest odpowiednio wyselekcjonowany i wyszkolony pies, prowadzony przez wykwalifikowanego terapeutę. Terapia ogranicza stres, zwiększa poczucie bezpieczeństwa i wycisza zachowania agresywne. Psi terapeuta wspiera także koncentrację oraz koordynację ruchową,stymuluje pracę mięśni. Wyzwala potrzebę spontanicznej komunikacji, zmniejsza nadwrażliwość na bodźce dotykowe i niweluje lęki przed zwierzętami.

 

Zajęcia grupowe.

Cena: 10,00 zł za 1 godzinę


 

 ARTETERAPIA, to najlepsza terapia dla rozwoju koncentracji i motoryki małej , zwłaszcza precyzji chwytu, który ma duży wpływ na naukę pisania. Sprzyja rozładowaniu trudnych emocji z jednoczesnym wyzwoleniem pozytywnych, co umożliwia optymalne wykorzystanie potencjału rozwojowego dzieci. Wzmacnia poczucie sprawstwa i własnej wartości. Zwiększa poczucie bezpieczeństwa w grupie i wspomaga nawiązywanie kontaktów rówieśniczych. Plastyka pozwala dzieciom przenieść świat swojej fantazji do rzeczywistości i odwrotnie, ubierać rzeczywistość w fantazję. W trakcie zajęć dzieci uczą się wykorzystywania różnych technik plastycznych.

 

Zajęcia grupowe.

Cena: 10,00 zł za 1 godzinę


 

MUZYKOTERAPIA, wspomaga rozwój mowy, kontaktów społecznych, podnosi poczucie własnej wartości u dzieci z obniżoną samooceną, pomaga radzić sobie z presją społeczną, poprawia koordynację ruchową poprzez zwiększanie wyczucia rytmu, a przede wszystkim uczy pracy zespołowej i funkcjonowania w grupie rówieśniczej. Muzyka stymuluje obie półkule mózgowe i posiada uniwersalny kod językowy, który dociera tam gdzie inne możliwości zawiodły. Kontakt z żywą muzyką i instrumentami stymuluje i integruje zmysły. Muzyka rozbudza radość, ciekawość i motywację.

 

Zajęcia grupowe.

Cena: 10,00 zł za 1 godzinę


 

Gwiazdy zagrają w charytatywnym meczu Giganci dla Świetlikowa

 

W niedzielę, 23 września o godzinie 15.00 na Stadionie Miejskim w Tychach odbędzie się mecz charytatywny Giganci dla Świetlikowa! Znani i lubiani artyści estrady i telewizji, gwiazdy sportu oraz Przyjaciele Fundacji, zagrają aby wesprzeć zbiórkę funduszy na budowę stacjonarnego hospicjum dla dzieci.

 

 

 


 

 

Zajęcia dogoterapii, arteterapii oraz muzykoterapii, alpakoterapia

 

Z uwagi na wszechstronny rozwój dzieci, w bieżącym roku szkolnym Stowarzyszenie Warto! działające przy naszej szkole rozszerzyło ofertę o charakterze terapeutycznym z arteterapii, muzykoterapii i dogoterapii.

Łącznie odbyło się 12 spotkań, podczas których uczestniczyły w nich dzieci nie tylko z naszej szkoły. Przeżyły one fascynującą przygodę ze sztuką, muzyką oraz podczas kontaktu z psami, co korzystnie wpłynęło na rozwój ich sfery społecznej, psychicznej i emocjonalnej.

Dzieci bardzo chętnie i aktywnie brały udział w zajęciach. Wszystkie formy oferowanych zajęć dostarczyły im dużo pozytywnych emocji i przyniosły wiele radości.

Nowym doświadczeniem dla wielu było obcowanie z psami. Podczas spotkań dzieci poznały zasady zachowywania się podczas kontaktu z psami, przełamywały lęk podchodząc do wytresowanych psów, bawiąc się z nimi czy karmiąc je.

Ze względu na duże zainteresowanie zajęciami, planujemy w przyszłym roku szkolnym wzbogacić naszą ofertę, między innymi o alpakoterapię.

 

 Zapraszamy już we wrześniu!

 

 

 


 

Zabawa na basenie

 

W czerwcu uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 którzy w ciągu całego roku szkolnego 2017/2018 wyróżniali się pozytywnym zachowaniem, dobrymi stopniami i frekwencją zostali w nagrodę zaproszeni przez Stowarzyszenie WARTO na basen.

 

 


 

 

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nasze stowarzyszenie poprzez wpłatę 1% podatku na naszą działalność. 

 

BARDZO DZIĘKUJEMY! 

 


 

 

Wycieczka do Opola

 

 

W dniu 21 kwietnia po raz kolejny Stowarzyszenie „Warto” zorganizowało całodniową sobotnią wycieczkę. Tym razem udaliśmy się do opolskiego ZOO. Już od rana pogoda i humory nam dopisywały. Z ogromną niecierpliwością oczekiwaliśmy na to, co nas czeka i jakie zwierzęta będziemy mogli zobaczyć. Nie zawiedliśmy się. Opolskie ZOO okazało się bardzo ciekawym miejscem. Mieliśmy okazję zapoznać się ze zwyczajami i życiem wielu zwierząt. Zobaczyliśmy przesymaptycznego jeżozwierza, ciekawskie surykatki, dostojne żyrafy, zabawne foki oraz wiele innych. Bardzo fajnym przeżyciem był pobyt na placu zabaw oraz w „Parku Linowym”, gdzie wykazaliśmy się zręcznością i ogromną odwagą.Oczywiście nie obyło się bez smacznych lodów. Wycieczkę zakończyliśmy zmęczeni ale pełni pozytywnych wrażeń i emocji. Z niecierpliwością czekamy na kolejny wyjazd.

 

 

 


 

Zajęcia dogoterapii, arteterapii oraz muzykoterapii

 

Stowarzyszenie jest organizatorem zajęć terapeutycznych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 


 

Światowy Dzień Autyzmu

 

Stowarzyszenie ponownie przyłączyło się do obchodów Światowego Dnia Autyzmu. Nasi podopieczni mogli uczestniczyć w prezentacji, która przyczyniła się do poszerzania naszej wiedzy na temat funkcjonowania osób z tym problemem. Nie tylko zobaczyliśmy, ale i doświadczyliśmy jak funkcjonują zmysły osób z autyzmem. Była to fajna zabawa, ale uświadamiająca nam, że rzeczywistość jest po prostu bardzo trudna dla tych osób. Teraz lepiej rozumiemy, że ich świat nie jest ani lepszy, ani gorszy tylko po prostu inny. W ramach solidarności z osobami z autyzmem wszyscy ubraliśmy się na niebiesko.

 

 

 

 


 

 

DNI OTWARTE SZKOŁY

27 marca 2018 godz. 10.00

 

kliknij tutaj

 


 

POMOC DLA BARTKA

 

 Po więcej informacji kliknij tutaj.

Chcesz pomóc, kliknij poniżej

 

 

 


 

 

Wspólna zabawa - spotkanie integracyjne

 

18 października 2017 roku w zorganizowaliśmy rodzinną zabawę w Pink Bowling w Rudzie Śląskiej. Na torach całe rodziny rywalizowały o zwycięstwo. Pomagała man profesjonalna instruktorka bowlingu pani Aneta Stańczak, ale często dzieci instruowały dorosłych. Może niektórym odrobinę brakowało techniki, ale za to uśmiechu i dobrego humoru nikomu. Sympatyczne spotkanie pozwoliło grupie wsparcia lepiej poznać się w atmosferze zabawy, tym bardziej, że w spotkaniu uczestniczyli nasi podopieczni, ich rodzeństwo, kuzynostwo, rodzice , opiekunowie a nawet dziadkowie. 

 

 


 

Wyjazd do Rzymu

 

Stowarzyszenie dofinansowało wyjazd grupy uczniów, absolwentów, nauczycieli i rodziców Szkoły Podstawowej nr 11 im. Świętego Jana Pawła II do Rzymu. „Włoska przygoda” rozpoczęła się 17 września 2017 roku. Trasa prowadziła przez najwyższe góry Europy- Alpy. Uczestnicy imprezy mieli okazję zwiedzić Padwę, Asyż, Rzym, Watykan oraz Lido di Ostia nad Morzem Tyreńskim.

 

Relacja na stronie internetowej szkoły

 


 

 

BOISKO DLA SZKOŁY

 

Jest możliwość, aby w ramach budżetu obywatelskiego wybudować obok szkoły nowoczesne boisko dla uczniów i przedszkolaków. Od 4 do 15 września można głosować na ten projekt. Głosujemy w filiach bibliotek miejskich lub Urzędzie Miejskim w Rudzie Śląskiej w godzinach ich otwarcia.

To proste - trzeba na karcie do głosowania wpisać

nr zadania lokalnego 11

oraz wpisać dane osobowe -imię, nazwisko, adres i podpisać się.

Zachęcamy wszystkich do głosowania.

Dzięki Waszym głosom możemy ulepszyć

bazę szkoły i sprawić frajdę dzieciom.

 

Wykaz placówek w których można oddać głos POBIERZ

Wzór karty

 

 


 

 

Zespół Szkół nr 4 Specjalnych prowadzi

 

NABÓR UCZNIÓW

 

z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego do klas

I -VII szkoły podstawowej,

II – III gimnazjum,

specjalistycznych dla dzieci ze spektrum autyzmu

 

W tej szkole każdy ma prawo do sukcesu!

 

ZAPRASZAMY!

 

Więcej informacji

 

 

Pobierz plakat

 


 

Zbieramy fundusze na wyjazd uczniów 

Zespołu Szkół nr 4 do Rzymu

Więcej szczęścia jest w dawaniu, aniżeli w braniu :)
Pomóżcie kto może i chce :)  Razem możemy więcej!

Fundusze zbieramy z portalem Kliknij aby pomóc

 

 


 

Kolonie

 

W czasie wakacji stowarzyszenie było organizatorem kolonii, które odbyły się dzięki pracy charytatywnej członków oraz wolontariuszy. 

 

 

 


 

 NASZYM PODOPIECZNYM

I WSZYSTKIM DZIECIOM NA ŚWIECIE

ŻYCZYMY ABY SPEŁNIAŁY SIĘ WASZE MARZENIA


 

 


 


 

 


 

 

Czwarte spotkanie kulinarne w ramach projektu „Zgotujmy coś razem”

odbyło się 7 grudnia 2016 roku.

 

Ostatnie spotkanie miało wyjątkową, świąteczną oprawę. Tym razem naszym zadaniem było przygotowanie śląskiego obiadu świątecznego. Uczestnicy, pod czujnym okiem opiekunek - pani Justyny Drozd i pani Anny Firek, przygotowywali śląską roladę nadziewaną boczkiem, cebulką i ogórkiem kiszonym. Wspólnie przyrządziliśmy również pyszną modrą kapustę z boczkiem i cebulą. Oczywiście śląski obiad to także swojskie kluski, które wykonaliśmy z wielką przyjemnością. Świąteczny obiad miał również odpowiedni uroczysty nastrój. Pięknie nakryliśmy stoły, ozdobiliśmy świątecznymi akcentami. Wspólnie degustowaliśmy przygotowane potrawy. Na tak uroczystym obiedzie oprócz uczestników projektu nie zabrakło również gości, a wśród nich: pani dyrektor naszej szkoły Anna Dąbrowska, pani kucharka Bożena Nocoń oraz wychowawcy świetlicy.

 


 

 

 

Trzecie spotkanie kulinarne w ramach projektu „Zgotujmy coś razem”

odbyło się 19 listopada 2016 roku.

 

Tematem trzeciego spotkania były ciasta i desery związanych z naszym regionem. Uczestnicy zapoznali się z ciekawymi przepisami na kołocze, szpaizy i pierniki. Następnie przystąpiono do działań kulinarnych. Jedna grupa zajęła się przygotowaniem świątecznego piernika, druga ciasta ze śliwkami. Uczestnicy projektu mogli wykazać się własna inwencją podczas przygotowywania deserów z galaretek, owoców, bakalii oraz bitej śmietany. Każdy skomponował swój pucharek. Uczestnicy, pod okiem pań prowadzących, zaaranżowali kawiarenkę i wspólnie degustowali przygotowane słodkości. Tym razem również w spotkaniu uczestniczyła szkolna kucharka pani Bożena Nocoń.

 


 

 

 

Drugie spotkanie kulinarne w ramach projektu „Zgotujmy coś razem”

odbyło się 29 października 2016 roku.

 

Tym razem uczestnicy, pod okiem opiekunek, podjęli się przygotowania typowej śląskiej potrawy-żurku na naturalnym zakwasie. Praktyczne zadanie kulinarne poprzedzone zostało wspólnym wykonaniem gazetki oraz ułożeniem potrzebnego przepisu. Po przydzieleniu zadań wszyscy chętnie przystąpili do pracy. Efektem naszej pracy był żurek z wędliną, jajkiem i ziemniakami. Ważnym etapem zajęć było nakrywanie do stołu i wspólna degustacja potrawy. Gościem spotkania była pani kucharka Bożena Nocoń, która przekazała wiele cennych wskazówek do pracy. Na zajęciach obecna była również mama jednej z dziewczynek.

 


 

 

Pierwsze spotkanie kulinarne w ramach projektu „Zgotujmy coś razem”

odbyło się 1 października 2016 roku.

 

Tematem przewodnim pierwszych warsztatów były tradycyjne śląskie pasty kanapkowe. Dzieci zapoznały się z ciekawymi przepisami kuchni śląskiej. Wspólnie przygotowaliśmy ,,hekele’’  czyli pastę ze słonych śledzi oraz smalec z cebulką. Uczestnicy projektu szczególnie ucieszyli się z udziału w spotkaniu naszej szkolnej kucharki p.Bożeny Nocoń, która podzieliła się z nami swoimi kulinarnymi umiejętnościami. W spotkaniu brała również udział mama jednej z dziewczynek. Nakrywanie do stołu, a następnie wspólna degustacja przygotowanych przez nas kanapek w szkolnej świetlicy było podsumowaniem warsztatów.

 


 

 

Wycieczka do Wiejskiej Chaty - projekt „Zgotujmy coś razem”

 

We wrześniu odbył się nabór uczniów do projektu „Zgotujmy coś razem”. Opiekunkami projektu są panie Justyna Drozd oraz Anna Firek.

 

Wspólne gotowanie poprzedzone zostało wycieczką do Wiejskiej Chaty w Gliwicach - Bojkowie. Uczestnicy wzięli udział w warsztatach „W kuchni śląskiej przez cały rok”. Ciekawe opowieści o śląskich tradycjach kulinarnych wzbogacone zostały przygotowaniem dań przez uczniów. Dzieci przygotowały samodzielnie kluski śląskie oraz wodzionkę.

 


 

W listopadzie 2016 roku rozpoczynamy realizację nowego projektu Bon czy Ton - czyli zasady savoir vivre przy stole. Główny cel projektu to propagowanie zasad kulturalnego spożywania posiłków oraz prawidłowego zachowania się przy stole.

 

Dobre maniery to nie tylko sztuczny rytuał. To praktyczna i niesłychanie przydatna we współczesnym świecie umiejętność zachowania się w każdej sytuacji. Będziemy dążyć do tego, aby nasi podopieczni to zrozumieli. W wyniku szeregu działań, nasi uczniowie będą potrafili przede wszystkim: kulturalnie zachowywać się przy stole oraz w lokalach gastronomicznych o różnym statusie, stosować najprostsze wyrazy uprzejmości w kontaktach międzyludzkich, akceptować i naśladować pozytywne wzorce zachowania (przygotowanie stołu, umiejętność prowadzenia rozmowy, uprzejmość, umiejętność słuchania, punktualność, słowność), dobrać stosowny ubiór w zależności od sytuacji, podzielić się refleksjami na temat kulturalnych zdarzeń w szkole, poszukiwać informacji na wybrany temat w różnych źródłach, współdziałać w zespole, wspólnie podejmować decyzje, planować i organizować swoją pracę. Dodatkowo zostanie wzbogacony zasób słownictwa czynnego i biernego w zakresie omawianego tematu.

 

  


 

 

Od września 2016 roku ponownie odbywać się będą cykliczne spotkania dla rodziców, których celem będzie budowanie ich kompetencji wychowawczych poprzez realizację programu zajęć psychoedukacyjnych. Zajęciami takimi objęci są już uczniowie Zespół Szkół Nr 4 Specjalnych w Rudzie Śląskiej. Spotkania rodziców będą organizowane, co najmniej dwa razy w miesiącu, w sumie planowanych jest osiem spotkań zakończonych rodzinnym trzydniowym wyjazdem w góry. 

 


 

 

W ramach działań profilaktycznych oraz poszerzania oferty edukacyjnej Zespołu Szkół Nr 4 Specjalnych w Rudzie Śląskiej nasze stowarzyszenie w okresie od 1 września do 21 grudnia 2016 roku zorganizuje spotkania kulinarne, które zostaną sfinansowany ze środków Miasta Ruda Śląska. W projekt „Zgotujmy coś razem” włączone zostaną osoby z otoczenia uczniów (babcie, mamy czy emerytowani pracownicy szkoły). Osoby te podczas zajęć podzielą się ciekawym pomysłami kulinarnymi oraz przygotują wspólnie z uczniami proponowane potrawy. Mamy nadzieję, że taka forma zajęć będzie się cieszyć dużym zainteresowaniem a jednocześnie będzie świetną okazją do dostarczenia pozytywnych wzorców spędzania czasu wolnego w gronie najbliższych. Dzięki udziałowi w zajęciach uczniowie będą mieli okazję nauczyć się przygotowania konkretnych posiłków, ale także spędzić czas w sposób ciekawy i interesujący. Organizacja projektu kulinarnego ma na celu kultywowanie i przekazywanie młodszemu pokoleniu dziedzictwa kulturowego i kulinarnego oraz integrację wielopokoleniową. Dzięki tym spotkaniom promowana będzie idea wspólnego spędzania czasu w rodzinnym gronie. Nabór chętnych do udziału w projekcie odbędzie się w wrześniu.

 


 

 


 

 


 

 

 


 

Dni otwarte szkoły

 


 

 

Pierwszy dzień to podróż do Szwecji. Wedrowaliśmy po mapie i globusie, poznawaliśmy wzyczaje i ważne wyrażenie w języku szwedzkim. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zabawy i posiłek w formie "stołu szwedzkiego". Jako, że pierwszy klub pływacki na świecie powsatał w Szwecji, to oczywistym było, że musimy wybrać się na basen.

Relacja z kolejnych dni wspólnej zabawy.

 

Harmonogram zajęć półkolonii „Sportowa podróż po świecie”

Zajęcia odbywać się będą w godzinach od 9:00 do 15:00

 

Data

Co robimy?

Co zabrać?

15 lutego-

poniedziałek

-gry i zabawy integracyjne,

-poczęstunek,

-wyjazd do Aquadromu w dzielnicy Halemba

-strój kąpielowy, klapki, ręcznik

16 lutego-

wtorek

-wyjście do kina „Patria” na film pt. „Misiek w Nowym Jorku”

-poczęstunek

-zajęcia futbolu amerykańskiego

-ciepłe ubranie

-wygodne ubranie,

zmienne obuwie

17 lutego-

środa

-całodniowa wycieczka do Brennej,

zajęcia w Chlebowej Chacie,

zabawy na śniegu,

-poczęstunek w McDonaldzie

-ciepłe ubranie

-ewentualnie „jabłka” do zjeżdżania, sanki

-powrót około 16:00

18 lutego-

czwartek

-gry i zabawy ruchowe na sali gimnastycznej:

bocce, zumba, karate

-poczęstunek.

-założyć w tym dniu wygodny strój sportowy

19 lutego-

piątek

-wyjście do kręgielni w dzielnicy Wirek,

-poczęstunek,

-podsumowanie półkolonii.

-ciepłe i wygodne ubranie

-obuwie zmienne

 

Prosimy, aby każdego dnia dzieci miały ze sobą coś do picia oraz legitymację.

Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany harmonogramu.

Półkolonie są współfinansowane przez Urząd Miasta Ruda Śląska.  

 


 

 

Stowarzyszenie „Warto!”

oraz nauczyciele Zespołu Szkół Nr 4 zapraszają chętne dzieci na

 półkolonie dla dzieci pod hasłem

„Sportowa podróż po świecie”

 które odbędą się w pierwszym tygodniu ferii zimowych

w dniach od 15 do 19 lutego 2016r.

 

Zorganizowane zostaną zajęcia sportowe,

wyjście do aquaparku,

na kręgielnię, do kina

oraz całodzienna wycieczka do Brennej,

codziennie przewidziany jest poczęstunek.

 

Zajęcia odbywać się będą w godzinach od 9:00 do 15:00.

Koszt półkolonii to 80 zł za cały tydzień.

Serdecznie zapraszamy!

Więcej informacji można uzyskać w sekretariacie szkoły

 

lub pod nr tel. 32 242 01 07, 602 132 831, 501 479 279 

 

 


 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

Na kiermaszu będzie można zakupić miedzy innymi ozdoby zamieszczone na zdjęciach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

PANI MONIKA BRYCH OTRZYMAŁA TYTUŁ ANIOŁA WOLONTARIATU 2015

Pani Monika jest inicjatorem i koordynatorem wszelkich działań naszego Stowarzyszenia.  Zajmuje się wszystkim, począwszy od pracy koncepcyjnej, przez pozyskiwanie środków finansowych, organizację pomocy aż po praktyczną pracę na rzecz podopiecznych stowarzyszenia. Dużo sił wkłada w formalne funkcjonowanie stowarzyszenia. Stale oddaje swój czas i zaangażowanie innym. Bez jej niezwykłej empatii, wrażliwości, dobrego serca oraz mocy zjednywania sobie ludzi  nie byłoby naszego stowarzyszenia.

Gratulujemy!

 

 


 


 

 

 

 

 

Jesteśmy tym bardziej dumni, że charytatywna działalność pani Anety została zauważona na tle prawie 240 organizacji pozarządowych aktywnie działających w Rudzie Śląskiej.

Relacja www.rudaslaska.pl

 


 

 

Od września 2015 roku realizujemy projekty finansowane ze środków Miasta Ruda Śląska.

 

Relacja na portalu rudaslaska.com.pl

 


 

 

Możesz zrobić coś dobrego! 

Wspomóż Hospicjum Domowe w Rudzie Śląskiej, które chce wybudować w naszym mieście hospicjum stacjonarne! 1 listopada, w Dniu Wszystkich Świętych na większości rudzkich cmentarzy spotkasz młodych wolontariuszy w żółtych koszulkach  kwestujących na ten cel. Nie bądź obojętny. 

Hospicjum to też życie! 

 

„Kiedy stajemy przed nieubłaganą koniecznością podjęcia walki z chorobą nowotworową, jakże potrzebna jest nam wtedy pomocna dłoń. Najdrobniejsza porada i wskazówka ułatwiająca opiekę i ucząca właściwego postępowania.  Śmierć, zbyt często jest dzisiaj anonimowa. Symbolem tej anonimowości są białe szpitalne sale, parawan i samotność chorego. Te symbole to oznaka ludzkiej bezradności wobec śmierci. Strach przed śmiercią i bezradność powodują, że w ostatnich dniach życia chorego, rodzina z reguły odwozi go do szpitala. Dane pokazują, że aż ok. 70% wszystkich przewlekle  chorych trafia w końcówce życia na oddziały intensywnej terapii lub onkologii. I tam umiera. Najczęściej samotnie, jeszcze bardziej cierpiąc. Tymczasem człowiek chce umierać w domu, w otoczeniu bliskich, z poczuciem, że nie został sam…. Każdy ma prawo wierzyć, że los go nie doświadczy chorobą nowotworową, ale równocześnie ma też prawo wierzyć, że gdy los go nie oszczędzi, ludzie go nie opuszczą…. Hospicjum w Rudzie Śląskiej powstało w właśnie z potrzeby, którą zrodziła wielka ludzka bezradność w obliczu choroby nowotworowej. W marcu 2000 roku objęło swoją opieką pierwszego pacjenta.
W pierwszym okresie Hospicjum Domowe opiekowało się kilkoma chorymi miesięcznie. Obecnie liczba ta znacznie wzrosła. Co więcej pojawiła się konieczność budowy Hospicjum Stacjonarnego. Szczególnie rozumie te potrzebę młodzież, która w ramach akcji „Młodzi dla Hospicjum” w dniu 1 listopada br. na rudzkich cmentarzach będzie kwestowała na rzecz budowy hospicjum stacjonarnego w Rudzie Śląskiej, z nadzieją, iż odwiedzający w tym dniu groby swoich bliskich okażą swoje zrozumienie dla szczytnej idei. Idei, która dzięki hojności ludzi dobrego serca i zaangażowaniu młodzieży oraz ich opiekunów nabiera coraz bardziej realnego kształtu. Dzięki zebranym do tej pory datkom można było już przeprowadzić wstępne badania terenu, na którym ma stanąć hospicjum oraz podjąć rozmowy z projektantami. Teraz trzeba zrobić wszystko, aby można było uczynić kolejny krok i rozpocząć jak najszybciej budowę.” 

 


 

Uczestników programu profilaktycznego "Mamo, tato pobaw się ze mną" zaprosiliśmy do udziału w konkursie plastycznym "Mój ulubiony bohater z filmu Mały Książę". Technika dowolna. Osoby nagrodzone to: Martyna Kozak, Wiktoria Ulanecka, Aleksandra Wąsikowska, Martyna Bolenda, Piotr Janczarek.

 

 

 


 

Nasi podopieczni z Zespołu Szkół Nr 4 wraz z rodzicami i rodzeństwem w ramach realizacji programu profilaktycznego "Mamo, tato pobaw się ze mną" w dniu 24 września 2015 roku byli w kinie na filmie "Mały książę". Ta wzruszająca historia pozwoliła dzieciom w sympatyczny i pouczający sposób spędzić wolny czas w gronie rodziny, ale  i w towarzystwie rodzin swoich kolegów.

 

 


 

 

W okresie 1 września do 21 grudnia 2015 roku Stowarzyszenie "Warto!"

będzie realizowało w Zespole Szkół Nr 4 projekt

"Weekend z rodziną"

Projekt jest finansowany ze środków  Miasta Ruda Ślaska.

 


 

 

W okresie 1 września do 21 grudnia 2015 roku Stowarzyszenie "Warto!"

będzie realizowało w Zespole Szkół Nr 4 projekt

"Programy profilaktyczne dla rodzin oraz dzieci i młodzieży"

Projekt jest finansowany ze środków  Miasta Ruda Ślaska.

 


 

Wyjazd Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych na Protest do Parlamentu Europejskiego w Brukseli.

Trwa zbiórka pieniędzy dla grupy rodziców osób niepełnosprawnych, którzy chcą – ze swoimi podopiecznymi! – pojechać do Brukseli i w bardzo jaskrawy sposób pokazać, jak w Polsce traktuje się osoby oraz rodziny niepełnosprawnych. Naturalnie, są to osoby, których normalnie na taki wyjazd nie stać. Jeżeli uznajecie to za sensowne dorzućcie się, żeby mogli tam pojechać. Więcej szczegółów:

 

https://zrzutka.pl/whcvnj

 


 

Noc Muzeów 2015

Nie śpijcie! Idźcie do muzeum! Polecamy najciekawsze wydarzenia

 

Programy i atrakcje:

Ruda Śląska

Katowice 

Województwo śląskie

 


 

Zapraszamy do GALERII MOK na wernisaż wystawy "Egzystencjalizm w sztuce młodego pokolenia" - 18 maja 2015 roku, godz. 17:00.
Wystawa czynna do 5 czerwca, wstęp wolny.

Więcej informacji

 


 

 

Dzień otwarty w naszym gimnazjum

pobierz plakat

 


 

Możemy pomóc zbudować plac zabaw w ramach  konkursu "Podwórko NIVEA".

Z terenu Rudy Śląskiej biorą udział dwie lokalizacje:

ul. Tunkla 147 w Kochłowicach

ul. Chrobrego w Bykowinie

Każda osoba może zagłosować jeden raz dziennie, z jednego adresu email.

Pierwsza tura głosowania potrwa do końca kwietnia, druga zaś będzie trwała przez cały maj.

Aby zagłosować kliknij tutaj


 

2 kwietnia to Światowy Dnień Wiedzy o Autyzmie i początek obchodów Światowego Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu. Tego dnia dla podkreślenia  solidarności z osobami dotkniętymi tą chorobą można ubrać się na niebiesko i zaświecić światełko w tym kolorze.


 


 

21 marca obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa - Dzień Kolorowej Skarpetki. Dzień ten został wybrany na święto osób z zespołem Downa nieprzypadkowo. Podłożem tej wady rozwoju jest bowiem zaburzenie genetyczne polegające na obecności trzech – zamiast dwóch – kopii chromosomu 21 w komórkach (tzw. trisomia Tematem przewodnim tegorocznych obchodów ŚDZD będą słowa Portugalczyka - Joao Miguela, osoby z zespołem Downa: „Nie patrzcie na moją twarz, ale doceńcie moje umiejętności!”

Hasło to ma zwrócić uwagę jak wiele różnorodnych talentów i niezwykłych umiejętności posiadają osoby z zespołem Downa.


 


 

Polecamy!


 

 

Serdecznie zapraszamy na kiermasze wielkanocne, które odbędą się

22 marca 2015 roku w

·          Parafii św. Marii Magdaleny w Bielszowicach

·          Parafii Ducha Świętego w Czarnym Lesie w mieście Ruda Śląska

·          Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Paśnikach

oraz 26 i 27 marca 2015 roku w

·          Urzędzie Miasta Ruda Śląska

Będzie można zakupić przepiękne, a przede wszystkim niepowtarzalne, ręcznie robione ozdoby, stroiki, kartki i dekoracje świąteczne. Polecamy i zapraszamy!

Więcej naszych prac w galerii.

Galeria


 

 


 

 


 

 

W dniach 16-20 marca 2015 w naszej szkole będzie organizowana zbiórka elektrośmieci.

W godzinach pracy placówki tzn. 800- 1600 każdy może przynieść i bezpłatnie oddać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny.

 

Zapraszamy!

 

 

 


 

 

Stowarzyszenie „Warto!” 

w pierwszym tygodniu ferii zimowych

w dniach od 2 do 6 lutego 2015 roku

zorganizowało dla dzieci półkolonie.

Zajęcia odbywały się w godzinach od 9:00 do 15:00. 

Bawiliśmy się w aquaparku, na kręgielni, ściance wspinaczkowej

oraz na zajęciach artystycznych, kulinarnych i sportowych.

Byliśmy na wycieczce połączonej z kuligiem w Wiśle.

 Stowarzyszenie „Warto!” uzyskało dofinansowanie na przeprowadzenie półkolonii z Urzędu Miasta Ruda Śląska. 

 

 

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies
oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies - dowiedz się więcej »